Практически курс НИВО III - Лечение на клас 2 дълбока захапка при подрастващ пациент - 17-19 септември 2025

Практически курс НИВО III Лечение на клас 2 дълбока захапка при подрастващ пациент

 

За курса

Клас 2 дълбока захапка е един от най-честите проблеми в ортодонтската практика. Добрата новина е че, когато става въпрос за пациенти в активен растеж, с дисциплината „Алекзандър” е ясно как точно се лекуват тези случаи, така че да се постигнат отлични резултати – да се осъществи ортопедична корекция, постигайки клас 1 захапка, без да се вадят зъби; да се коригира дълбоката захапка, изправяйки кривата на Шпее; да се подредят зъбите и да се поставят в тяхната красива и дългосрочно стабилна позиция.

Техниките, представени в този курс, са едни от най-ефективните и доказали се във времето начини за лечение на подрастващи пациенти с клас 2 дълбока захапка. Стабилността на постигнатите резултати, до 40 години след лечение, са представени от проф. Алекзандър в неговия последен учебник „Дългосрочна стабилност” (Long-Term Stability).

 

Всеки участник, по време на курса, ще работи върху едни от най-добрите ортодонтски типодонти на японската фирма Nissin, върху които ще се пресъздаде максимално реалистично всеки етап на ортодонтското лечение. Ще му бъдат осигурени качествени материали на водещи фирми в областта - American Orthodontics, GC, 3M, BG LIGHT (комплект метални брекети Alexander, пръстени, цимент, лепило, дъги, хедгер, лигатури, верижки, междучелюстни ластици и фотополимеризиращи лампи)

Цел

Целта за участниците в този практически курс е:
- да упражнят правилата за залепяне на брекети и пръстени при клас 2 дълбока захапка;
- да се научат да нагласят хедгер с цел да го използват като ортопедичен апарат;
- да видят как действат дъгите в горна и долна челюст и да знаят тяхната последователност при клас 2 случаи;
- да се научат да огъват омега-луп, криви на Шпее и да правят тайбек;
- да се научат да използват тамплета на LTS дъгите, за да оформят по него последните дъги и да ги закаляват с ток;
- да се научат да използват различни видове междучелюстни ластици в различни етапи от лечението;
- да разберат как да завършат лечението чрез подходящо срязване на дъгите и поставянето на завършващи ластици;
- да могат да планират правилната ретенция.

Практика

Работа върху типодонт Nissin:

  • клас 2 дълбока захапка - дефиниция
  • повдигане на захапка
  • фаза 1 от лечението
    • подреждане на зъбите и коригиране на ротациите
    • ажустиране на хеггер
    • начални дъги върху типодонт
  • фаза 2 от лечението
    • затваряне на пространства
    • стрипинг
    • междинни дъги върху типодонт
  • фаза 3 от лечението
    • поддържане на консолидацията
    • ортопедично действие на екстраоралните апарати
    • огъване на омега луп, крива на шпее и тай бек
    • последни дъги върху типодонт

Изискване

- ИЗИСКВАТ СЕ умения в залепянато на брекети, пръстени и лигирането на дъги.
Този курс няма за цел да учи как се залепят пръстени и брекети и как се лигират дъги. Задължително е участникът да е преминал практическия курс на д-р Горялов НИВО 1 - ДИРЕКТНО И ИНДИРЕКТНО ЗАЛЕПЯНЕ НА БРЕКЕТИ, ЛЕПЕНЕ НА ПРЪСТЕНИ И ЛИГИРАНЕ НА ДЪГИ.
- ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА литература - „20-те принципа на дисциплината Алекзандър“ (преведен на български език), разпространен от издателство Инфодент;
- Необходимо е да се работи със СОБСТВЕНИ ИНСТРУМЕНТИ!!!
Всеки записал се участник ще получи достъп в профила си до подробен списък и допълнителна информация за необходимите инструменти, които трябва да носи.


Курсът е със съдействието на Аmerican Orthodontics, Chimtrade Komet, Hu-Friedy, BG Light.

Програма

  • Ниво III
    продължителност практика теория лектори
  • 17-19 септември 2025 г.
    3
    дни
    24
    часа
    6
    часа
    д-р Иван Горялов
    д-р Деница Димитрова

Програма първи ден

08:00 – 13:00Теоретична част
- Презентиране на лечение на подрастващ пациент с клас 2 дълбока захапка с цел
запознаване с принципите на лечение
Практическа част - работа с типодонт
- Залепяне на брекети в горна и долна челюст
- Залепяне на пръстени в горна челюст
13:00 – 14:00Обяд
14:00 – 19:00Практическа част - работа с типодонт
- Залепяне на пръстени в долна челюст
Теоретична част
- Запознаване с ефекта от екстраорален апарат, хедгер
Практическа част - работа с типодонт
- Нагласяне на екстраорален апарат, хедгер
- Поставяне на начални и междинни дъги в горна челюст

Програма втори ден

08:00 – 13:00Теоретична част
- Запознаване с ефекта от правенето на омега-луп, криви на Шпее, тай-бек на
последните дъги и закаляването им с ток
Практическа част - работа с типодонт
- Огъване на омега луп и крива на Шпее в последна дъга
13:00 – 14:00Обяд
14:00 – 19:00Практическа част - работа с типодонт
- Поставяне на последна дъга в горна челюст и заключването й с тай-бек
- Поставяне на начални и междинни дъги в долна челюст

Програма трети ден

08:00 – 13:00Практическа част - работа с типодонт
- Огъване на омега луп и обратна крива на Шпее в последна дъга, поставянето й в долна челюст
и заключването й с тай-бек
13:00 – 14:00Обяд
14:00 – 19:00Теоретична част
- Принцип на действие на междучелюстни ластици и ластици за средна линия
Практическа част - работа с типодонт
- Поставяне на междучелюстни ластици и ластици за средна линия
Теоретична част
- Начини на срязване на дъгите и принцип на действие на завършващите ластици
Практическа част - работа с типодонт
- Срязване на дъги и поставяне на завършващи ластици
Теоретична част
- Планиране на ретенция в горна и долна челюст

Мнения на участници

д-р Виктория Кръстева
гр. София
⭐⭐⭐⭐⭐
Благодаря на целия екип - организатори и спонсори за прекрасния курс. Дисциплината Алекзандър внесе светлина и логика в ортодонтските ми познания. Научих много практически тънкости, които мога да приложа още утре в кабинета си. Мисля че придобих достатъчно смелост и самочувствие да започна първия си пациент!
Завършил обучението през 2012г.
д-р Теодора Райкова ⭐⭐⭐⭐⭐
Невероятно преживяване! Уникални и неповторими знания, съчетани с професионализъм от страна на целия екип! Усещане за лекота и красота!Разкриване на океан от знания, които разширяват мирогледа за цял живот! ❤️❤️❤️
Завършил обучението през 2024г.
д-р Деница Димитрова ⭐⭐⭐⭐⭐
Прекрасна подредица от курсове, които ти дават уникално знание, прозрачност на Дисциплината Алекзандър и супер много практически умения. Променят мирогледа ти и най-ценното е, че всичко това може да се приложи веднага в практиката и да си част от процеса на сътворяване на красиви и здрави усмивки! Чудесен екип от професионалсти, които те вдъхновяват, изпълват с енергия и дават смисъл на нещо много по-голямо, а именно промяната на живота на пациентите!
Завършил обучението през 2016г.
д-р Елена Пайкова ⭐⭐⭐⭐⭐
Огромни БЛАГОДАРНОСТИ на целия екип на Смайл Галакси, за пореден път си си тръгвам от поредния курс с много нови знания и положителни емоции. БЛАГОДАРЯ ВИ!
Завършил обучението през 2022г.
д-р Билял Кехайов
гр. София
⭐⭐⭐⭐⭐
Най-бързата молитва на света - Благодаря! И най-често това е достатъчно! БЛАГОДАРЯ, д-р Горялов! Поздрави!
Завършил обучението през 2017г.
д-р Айлин Адем
гр. Кърджали
⭐⭐⭐⭐⭐
Благодаря на д-р Горялов и екипа му за знанията, уменията и вдъхновението, което получих на курса! С нетърпение очаквам следващото ниво!
Завършил обучението през 2015г.
д-р Богдана Вучева ⭐⭐⭐⭐⭐
Благодарна съм, че Ви срещнах и поех по пътя на красивите усмивки. С всяко следващо ниво се чувствах по-уверена, вдъхновена и щастлива. Вие ми дадохте посока и стабилна основа от знания. Продължавайте да вдъхновявате хората!
Завършил обучението през 2021г.
д-р Роман Гюрчев
гр. Русе
⭐⭐⭐⭐⭐
Благодаря на д-р Горялов за възможността да се впусна в дербите на ортодонтията, също и да се докосна до системата Alexander!
Завършил обучението през 2017г.
д-р Илияна Джонева
гр. Хасково
⭐⭐⭐⭐⭐
Благодаря за всичко, което ни давате всички Вие - знания, смелост, вдъхновения, кураж, самочувствие, подкрепа... ( мога да изброявам до утре :))) ).
Благодаря, че давате всичко от себе си. Аз също давам всичко!!!
Завършил обучението през 2015г.
д-р Недялка Пашинова
гр. Харманли
⭐⭐⭐⭐⭐
Доволна съм, че избрах Вашият курс и системата Алекзандър. Убедихте ме, че трябва да работя с нея!
Благодарна съм на Вас и д-р Горялов за всички важни малки детайли в процеса на работа!
Благодаря и на целият екип!
Завършил обучението през 2014г.
д-р Мариета Русева
гр. Варна
⭐⭐⭐⭐⭐
Благодаря много на д-р Горялов и на целия екип за дадените знания, желанието и позитивната енергия, с която дават тези знания. Чувствам се по-уверена и по-малко самокритична.
Завършил обучението през 2016г.
д-р Елга Матанова ⭐⭐⭐⭐⭐
Респект към д-р Горялов и целия му екип. Най-ценното нещо в едно обучение, е не само знанията които получаваш, но и енергията на лектора, неговата харизма и присъствие. Д-р Горялов притежава рядката способност не само да впечатлява със знания и опит, а и да вдъхновява и събужда едни от най-важните неща за всеки напредък и развитие, а именно увереност, самокритичност, стремеж към съвършенство и цялостност. Естествената подреденост и прецизност на системата Алекзандър ми даде увереност да планирам и лекувам цялостно и комплексно моите пациенти. Най-смислените знания, са споделените знания, а най-важните от тях, са тези, които приемаме като свои. Знанието Алекзандър е сила, която промени практика ми към по-добро и припознах като свое знание. Благодаря сърдечно. Щастлива съм, че се срещнахме!
Завършил обучението през 2022г.
д-р Катя Караджова ⭐⭐⭐⭐⭐
Страхотни! Огромни благодарности на целия екип и асистентите за усилието, желанието и подкрепата към нас-курсистите! 🫶🏼 Благодаря!
Завършил обучението през 2025г.
д-р Наталия Тотева
гр. Казанлък
⭐⭐⭐⭐⭐
На този курс ми се изясниха разликите между дъгите, последователността им и логиката в действието им и придвижването на зъбите. Практическите упражнения ми дадоха основа и увереност!
Завършил обучението през 2014г.
д-р Радостина Консулова
гр. Пловдив
⭐⭐⭐⭐⭐
По-добър екип от Вас няма! Откривайте все нови и нови вселени в ортодонтията, а ние заедно с Вас. Благодаря Ви!
Завършил обучението през 2025г.
Оценка: 4.98 от 5 от 551 участника

Адрес

хотел SPS
Пловдив, бул. Освобождение № 3
http://hotelspsplovdiv.com/

Този сайт използва бисквитки за по-добро сърфиране. Повече за Поверителност на личните данни и използването на бисквитки.

Съгласен съм